تمام نقاط تزریق چربی

تزریق چربی به صورت

پر کاربردترین استفاده از تزریق چربی تزریق آن به بخش های مختلف صورت برای دستیابی به اهداف گوناگون است.

تزریق چربی به گونه

برجستگی گونه ها یکی از معیارهای زیبایی صورت است. برخی از افراد به دلیل افزایش سن و برخی نیز به دلایل ژنتیکی و گاهی به دلیل کاهش وزن ناگهانی، دچار افتادگی گونه می شوند و این معیار را از دست می دهند. اما جای نگرانی نیست زیرا برای رفع این مشکل می توانید از تکنیکی به نام تزریق چربی استفاده کنید. این روش در واقع حجم از دست رفته گونه را باز می گرداند و افتادگی را درمان می کند.

تزریق چربی به زیر چشم

چشم بخش مهمی از زیبایی صورت است. اما متاسفانه برخی از افراد، حتی افراد جوان، با مشکل گودی و سیاهی دور چشم مواجه هستند. برای این افراد راهکار مفید و موثر تزریق چربی است. با این روش گودی زیر چشم و سیاهی آن از بین می رود. شایع ترین عارضه ای که می توان بعد از این روش از آن نام برد کبودی زیر چشم است که حدودا دو هفته بعد از بین می رود. تزریق چربی برای درمان گودی و سیاهی دور چشم یک روش کاملا ایمن و موثر است.

تزریق چربی به دست

دست ها اندام هایی هستند که در طول عمرمان تقریبا همه کارهای را با آن ها انجام می دهیم. به همین دلیل ممکن است زودتر دچار پیری شود. یکی از راهکارهای مفید برای رفع مشکلات ایجاد شده روی دست ها، تزریق چربی است. برای از بین بردن چروک و درمان افتادگی روی دست می توانید از این تکنیک استفاده کنید و زیبایی را مجددا به دست هایتان باز گردانید. بعد از تزریق، پزشک دست ها را ماساژ می دهد تا توزیع چربی یکنواخت می شود. البته این ماساژ نباید عمیق باشد.

تزریق چربی به سینه

یکی از ملاک های زیبایی اندام، خوش فرم بودن سینه ها است. همین امر هم باعث شده تا بسیاری از خانم هایی که از فرم سینه خود ناراضی هستند، اقدام به رفع این مشکل کنند. یکی از شیوه های ایمن و کارآمد برای متقاون کردن و افزایش حجم سینه ها، تزریق چربی است. در این روش هیچ عمل سختی انجام نمی شود و جراح تنها با تزریق چربی هایی که از نواحی دیگر بدن گرفته است، حجم پستان را افزایش داده و اقدام به متقارن کردن آنها با یکدیگر می کند.

درد ناشی از این عمل معمولا با مصرف مسکن قابل کنترل است. به دلیل این که ممکن است بدن بخشی از چربی تزریق شده را جذب کند، معمولا پزشک حجم بیشتری چربی به سینه ها تزریق می کند. بنابراین کبودی و احساس کمی ورم بعد از عمل طبیعی است. بعد از رفع تورم و گذشت چند هفته، نتیجه واقعی عمل قابل مشاهده خواهد بود. از عوارض نادر این عمل می‌توان به احتمال فاسد شدن سلول‌های چربی، تشکیل کیست و تورم اشاره کرد؛ که البته در موارد نادر رخ می دهد و قابل کنترل و درمان است.

استفاده از این تکنیک برای حجم دادن به سینه ها کم خطر تر از سایر روش ها است. به عنوان مثال ایجاد کپسول در سینه که در روش پروتز مشاهده می شود، در روش تزریق چربی دیده نمی شود. یکی دیگر از مزایای این روش آن است که بافت چربی به مرور زمان سفت نمی‌شود. احتمال پاره و سوراخ شدن بافت، که گاهی در پروتزها مشاهده می شود، در این روش صفر است. البته از آنجا که خود چربی فرم خاصی ندارد، ممکن است برای افرادی که فرم دهی خاصی مد نظرشان باشد مناسب نباشد.

تزریق چربی به باسن

علاوه بر سینه، باسن نیز نقش مهمی در زیبایی اندام دارد. یکی از بهترین راه ها برای حجم دهی و رفع افتادگی باسن، تزریق چربی است. به این ترتیب خانم هایی که با تخت بودن باسن مشکل دارند می توانند به این شیوه مشکل را حل کنند. مانند سایر بخش های بدن، برای تزریق چربی به باسن نیز سلول های چربی از دیگر بخش های بدن گرفته شده و در شرایط استریل به نواحی باسن تزریق می شود.

در این عمل، از تزریق مایع تامی‌سیت استفاده می‌شود که ترکیبی از داروهای بی‌حس کننده موضعی و آدرنالین است. این مایع علاوه بر بی‌حسی، خونریزی را نیز کنترل می کند. این ترکیب مکش چربی را ساده تر می‌کند. پس از پردازش چربی، این ماده با محلول آنتی‌بیوتیک شسته می‌شود. سپس سرنگ حاوی چربی به باسن وارد شود. فرم دهی و افزایش حجم باسن، از مهمترین مزایای استفاده از این روش می باشد.

تزریق چربی به واژن

یکی از روش های مناسب برای جوان سازی واژن تزریق چربی است. این روش معمولا برای افرادی که به دلیل سن بالا، در نواحی واژن خود دچار افتادگی شده اند مفید است. این عمل برای کسانی که دچار عفونت رحم و یا واژن هستند تا زمان درمان کامل آن، توصیه نمی شود.


دکتر وحید عباسی

دکترای مدیکال- چهره شناسی و زیبایی شناسی مدیکال(کاسمتولوژی)

آدرس: شهر بهارستان، خ ایثار جنوبی، نبش البرز، مجتمع پزشکی پارس

تلفن هماهنگی: ۳۶۸۱۸۲۸۲-۰۳۱ و ۳۶۸۱۷۲۷۱- ۰۳۱

مشاوره با همراه: ۰۹۳۸۷۷۳۳۹۶۱ (۹ صبح الی ۱۲)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *