بوتاکس جهت زیبایی چگونه عمل می کند؟

توضیح اصول درمان چین های صورت با توکسین بوتولینوم:

هنگامی که مقداری از توکسین بوتولینوم به عضله ای تزریق می شود باعث ضعیف شدن یا فلج شدن آن عضله میگردد. توکسین بوتولینوم برای تحلیل دادن فعالیت چندین عضله ی حالت دهنده چهره بکار می رود. نواحی که درمان بر روی آنها انجام میگیرد، شامل خطوط اخم بین دو ابرو، خطوط افقی پیشانی، افتادگی خفیف ابرو، چین های پنجه کلاغی، خطوط زیر چشم، خطوط افقی و عمودی گردن می باشد.

 

نتایج:

نتیجه درمان بین دو تا چهار روز ظاهر شده و حداکثر تا ۴ هفته به بیشترین میزان اثر خود می رسد. معمولا اثر آن تا ۴ ماه باقی مانده اما ممکن است طولانی تر یا کوتاه تر باشد. هنگامی که تزریق بطور موثر انجام میشود قادر نخواهید بود بطور ارادی این عضلانم را حرکت بدهید اما پس از چند ماه مجددا توانایی آن برخواهد گشت و در این زمان به تزریق مجدد نیاز خواهید داشت.

 

مراقبت پس از تزریق:

باید پس از تزریق به مدت ۴ ساعت بصورت ایستاده یا نشسته بمانید و از خوابیدن پرهیز کرد. همچنین باید از دستکاری نمودن و فشار دادن محل های تزریق خودداری کرد. تا ۷۲ ساعت از گرم شدن ناحیه درمان پرهیز کرده و تا پایان دوره اثر توکسین از درمان ناحیه با LPL و لیزرها خودداری کرد.

 

خطرات و عوارض:

درمان خطوط اخم با توکسین بوتولینوم ممکن است سبب افتادگی موقتی مختصر پلک در حدود  ۲-۳ درصد از افراد تحت درمان شود. این عارضه معمولا ۳-۴ هفته طول می کشد. بی حسی پیشانی نیز ممکن است ۲-۳ هفته طول بکشد. کبودی های محل های تزریق یا سردرد گذرا نیز ممکن است رخ دهد. دوبینی از دیگر عوارض موقتی آن است که خودبه خود بهبود می یابد. در تعداد بسیار کمی از افراد ممکن است تزریق توکسین بوتولینوم اثر رضایت بخشی نداشته یا اثر آن به اندازه معمول طول نکشد.

 

عکس:

جهت تکمیل پرونده و اثبات اثر درمان قبل و بعد از تزریق توکسین تعدادی عکس از چهره فرد داوطلب گرفته می شود.

 

حاملگی ها و سایر بیماری ها:

فرد داوطلب باردار و شیرده نباید باشد و هیچگونه بیماری عصبی مشخص و عفونت موضعی و عمومی نداشته باشد. همچنین از داروهایی که با اثر توکسین مداخله میکنند نیز نباید استفاده کرد.