نحوه خوابیدن صحیح بعد از تزریق بوتاکس

نحوه خوابیدن صحیح بعد از تزریق بوتاکس:

در صورتی که بر روی صورت خود بخوابید، فشار زیادی را به عضلات صورتتان وارد می کنید.

افرادی که به پهلو یا بر روی شکم شان می خوابند، در صورتی که بخواهند عمل تزریق بوتاکس را انجام دهند، باید این عادت را کنار بگذارند.

خوابیدن بر روی صورت به هر شکلی که باشد، باعث می شود که در معرض ریسک بزرگی قرار بگیرید. توصیه شده از خواب بعد از تزریق بوتاکس اجتناب کنید، زیرا خوابیدن سبب جا به جایی ماده بوتاکس شده و ممکن است این ماده حرکت کند و نتیجه معکوسی به دنبال داشته باشد.

عمل تزریق بوتاکس تنها برای نواحی بسیار خاصی صورت می گیرد و لازم است که این مواد تنها در همان نواحی از پیش تعیین شده حضور داشته باشند و به دیگر نواحی راهی پیدا نکنند. مهم نیست که تزریق بوتاکس در چه ناحیه از صورت شما (گونه ها، پیشانی، گردن، لب، چانه و…) صورت گرفته باشد، شما باید در نظر داشته باشید که به هیچ عنوان بر روی صورتتان نخوابید.

در نهایت بوتاکس به طور طبیعی در محلی که  تزریق می شود، قرار گرفته و اثر خود را در آن ناحیه می گذارد. با تحریک نکردن عضلات مورد نظر (نخوابیدن رو صورت) خطر انتقال بوتاکس به نواحی دیگر به میزان قابل توجهی کاهش می یابد. اما روند اثر بخشی بوتاکس کمی زمان می برد که این امر، نیازمند صبر و حوصله است.

خوابیدن بر روی صورتی که به تازگی در آن بوتاکی تزریق شده می تواند عواقب خطرناکی را به دنبال داشته باشد.

بوتاکس هایی که پس از تزریق حرکت کرده یا جابجا شده اند، جلوه مناسبی را در پی ندارند.

چه به پهلو و په به صورت و بر روی شکم تان بخوابید، سبب خواهید شد که بوتاکس تزریق شده نه تنها به غایت رسده بلکه اثر معکوسی را به دنبال خواهد داشت.

سعی کنید تا چند شب بعد از تزریق بوتاکس، به روی صورتتان نخوابید تا بوتاکس اثربخشی خود را بطور کامل داشته باشد.

تزریق بوتاکس می تواند به بی خوابی منجر شود.

حتی اگر شما احتیاط های لازم را حین خواب داشته باشید تا به روی صورتتان نخوابیده و یا عضلات بوتاکس شده را تحریک نکنید، نیاز است که به موضوعی دیگر نیز اهمیت دهید. این موضوع بی بخوابی است!

از آنجا که برای رسیدن به باثربخشی مطلوب بوتاکس نیاز است موارد گفته شده را رعایت کنید، پرداختن بیش از حد به این موارد سبب می شود که افراد دچار بی خوابی شوند؛ زیرا نمی خواهند سبب تاثیر گذاری منفی در این روند شوند.

جدای از این موارد، تعیین این که چرا تزریق بوتاکس ممکن است بی خوابی را به دنبال داشته باشد، سخت است.

اما شواهدی وجود دارد که افراد اذعان کرده اند که پس از تزریق بوتاکس، میزان اضطراب شان به شدت افزایش یافته است.

این امری بدیهی است که در صورت داشتن استرس، خوابیدن بسیار سخت و دور از ذهن است. جدای از آنکه موارد بسیاری در زندگی روزمره می تواند سبب ایجاد اضطراب در افراد شده و به دنبال آن افراد دچار بی خوابی شوند؛ اما بوتاکس نیز به نوبه خود سبب این بی خوابی نیز می تواند شود.


دکتر وحید عباسی

دکترای مدیکال- چهره شناسی و زیبایی شناسی مدیکال(کاسمتولوژی)

آدرس: شهر بهارستان، خ ایثار جنوبی، نبش البرز، مجتمع پزشکی پارس
تلفن هماهنگی: ۳۶۸۱۸۲۸۲-۰۳۱ و ۳۶۸۱۷۲۷۱- ۰۳۱                    مشاوره با همراه: ۰۹۳۸۷۷۳۳۹۶۱ (۹ صبح الی ۱۲)