بالا کشیدن ابرو بدون جراحی

بالا کشیدن ابرو با بوتاکس

بالا کشیدن ابرو و تزریق بوتاکس با روش ریلکس کردن عضلات، به خصوص در اطراف چشم و پیشانی عمل می کند و خطوط ایجاد شده روی پیشانی و چروک های ناشی از اخم کردن که روی پیشانی هستند را صاف می کند. تزریق بوتاکس که یک پروتئین شل کننده طبیعی و خالص است باعث شل شدن موقتی عضلات می‌شود.

بالا کشیدن ابرو با تزریق ژل

ژل حاوی موادی است که باعث افزایش حجم و آب زیر پوست می‌شود .برای بالا کشیدن ابرو بدون جراحی تزریق ژل، از ژل‌های حاوی مواد بازگردانده حجم پوست استفاده می‌شود که پوست را بالا کشیده و ابروها را در محل طبیعی خود باز می‌گردانند.

بالا کشیدن ابرو با نخ

در هنگام بالا کشیدن ابرو با نخ، از نخ‌های نازک که در زیر پوست پیشانی و ابروها قرار داده می‌شوند، استفاده می‌شود. در روش بالا کشیدن ابرو با نخ ، بخیه های بسیار ریزی که توسط سوزن های بسیار باریک و ظریف زده می شوند، برای بالا کشیدن ابرو و جمع کردن پوست و تحریک تشکیل کلاژن در پوست اطراف ابرو، گونه، غبغب و گردن استفاده می شود. در این روش همچنین ابرو در حد کم تا متوسطی و به طور طبیعی بالا کشیده می شود و میزان بالا رفتن ابرو ها خیلی زیاد و غیر طبیعی نیست که در واقع باعث درشت شدن چشم در صورت می گردد. در این روش همچنین قسمت بیرونی ابرو ها بیشتر از قسمت درونی ابرو ها بالا کشیده می شود. نتایج عمل بالا کشیدن ابرو با نخ به صورت دائمی نخواهد بود، زیرا نخ‌ لیفت حالت تجزیه‌پذیر دارد و بعد از گذشت ۱۲ تا ۱۸ ماه به طور طبیعی تجزیه خواهد شد.

بالا کشیدن ابرو با تزریق بوتاکس

بالا کشیدن ابرو با تزریق بوتاکس یک روش ایمن برای بالا بردن ابرو است که نیازی به انجام جراحی ندارد. در روش بالا کشیدن ابرو با تزریق بوتاکس، جراح معمولاً بوتاکس را درون یا اطراف ماهیچه های مشخصی در صورت تزریق می کند. همچنین جراح می تواند بوتاکس را در عضلات عامل ایجاد چین و چروک و خطوط اخم یا دو خط عمودی بین ابروها تزریق کند و به این ترتیب خطوط، ترک ها و چین و چروک های ایجاد شده در این بخش را با کمترین عوارض ممکن درمان و صاف نماید. معمولاً نحوه انجام بالا کشیدن ابرو به حدود ۱۵ دقیقه زمان نیاز دارد و اثر آن برای حداقل ۳ تا ۵ ماه دوام دارد. قبل از انجام تزریق بالا کشیدن پیشانی، به پوست کرم بی حس کننده زده می شود تا بیمار هیچ دردی را حس نکند. پس از انجام تزریق ممکن است کمی ورم یا کبودی مختصر باشدکه با گذشت دو تا سه هفته بعد از بالا کشیدن پیشانی کاملا از بین می رود. به منظور بالا بردن ابرو می توان از پر کننده هایی همچون ژودرم و ژل رادیس استفاده کرد که می توانند باعث بالا کشیدن دم ابرو شوند یکی از مهمترین معایب تزریق بوتاکس طول مدت ماندگاری و دوام نتایج درمان است. شما ممکن است به حداکثر ۳ یا ۴ بار تزریق بوتاکس در هر سال برای حفظ نتایج نیاز داشته باشید. این نحوه انجام بالاکشیدن ابرو در مقایسه با جراحی ارزان تر است و به زمان بهبودی کمتری نیاز دارد.


دکتر وحید عباسی

دکترای مدیکال- چهره شناسی و زیبایی شناسی مدیکال(کاسمتولوژی)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *