تزریق چربی در دست

هنگامی که در حال مقابله با آثار پیری در صورتتان هستید بایستی به این نکته هم توجه داشته باشید که دست ها هم نیاز به ریسدگی و مراقبت دارند و حتی اگر صورت خود را جوان کنید، داشتن دستانی پیر و چروک ، سن و سال واقعی شما را نشان می دهند.  با گذشت زمان و طی روند پیر شدن بدن، بافت نرم دست ها نیز کم کم تحلیل می رود، پوست آن شل تر و چروک تر می شود و حتی رگ ها و تاندون های آن برجسته شده و خودنمایی می کنند. علاوه بر افزایش سن، عوامل محیطی مانند نور خورشید هم دست ها را پیر می کنند. خوشبختانه امروزه برای جوانسازی دست ها روش های موثری وجود دارد که تزریق چربی در دست یکی از همین روش ها است.

روش های جوانسازی پوست دست

بیشتر روش هایی که برای جوانسازی پوست دست به کار می روند، روش هایی کم تهاجمی هستند اما گاهی اوقات که چین و چروک دست خیلی زیاد باشد انجام جراحی برای برداشتن پوست های اضافه لازم می شود. روش هایی مانند تزریق ژل، تزریق چربی، اسکلروتراپی و لیزر درمانی از جمله روش های کم تهاجمی هستند. روش های تزریق ژل و تزریق چربی در دست مراحل تقریبا یکسانی دارند و فقط برای تهیه چربی  در ابتدا مقداری چربی از برخی نواحی بدن از جمله ران ، پهلو و … با لیپوساکشن خارج می شود و پس از آماده سازی برای تزریق مورد استفاده قرار گیرد. اسکلروتراپینیز از روش های پیشرفته برای محو کردن عروق خونی متوسط است که در آن ماده ی درمانی مورد نظر به وسیله ی یک سوزن بسیار ظریف به داخل ورید تزریق می شود. لیزر درمانی هم برای محو عروق خونی کوچک  کاربرد دارد.

مزایای تزریق چربی در دست

زمانی که چربی به دست ها تزریق گردد، چین و چروک ها محو می شوند، حجم بافت نرم دست بیشتر می شود و جوانتر به نظر می رسد و هچنین رگ ها و استخوان های دست دیگر آن حالت برجسته و نمایان را نخواهند داشت. اگر بخواهیم برخی از مزایای این روش را ذکر کنیم باید بگوییم:

  • نتایج طبیعی با استفاده از بافت های بدن خود فرد به دست می آید.
  • نتایج تزریق چربی نسبت به تزریق سایر فیلر ها ماندگاری بهتری دارد.
  • با انجام لیپوساکشن جهت برداشت چربی، نواحی از بدن که دارای چربی اضافه هستند از این موضوع نفع می برند.
  • چنانچه چربی به مقدار کافی استخراج شود، در یک جلسه ی درمانی امکان درمان بیش از یک ناحیه وجود دارد.
  • بهبودی سریع است و عوارض جانبی معمولا حداقل هستند.

دکتر وحید عباسی

دکترای مدیکال- چهره شناسی و زیبایی شناسی مدیکال(کاسمتولوژی)

آدرس: شهر بهارستان، خ ایثار جنوبی، نبش البرز، مجتمع پزشکی پارس

تلفن هماهنگی: ۳۶۸۱۸۲۸۲-۰۳۱ و ۳۶۸۱۷۲۷۱- ۰۳۱

مشاوره با همراه: ۰۹۳۸۷۷۳۳۹۶۱ (۹ صبح الی ۱۲)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *