فیلر چیست

فیلر چیست ؟

انواع فیلر یا پرکننده های پوستی

موقتی، نیمه –دائمی و دائمی
فیلرموقتی و فیلر نیمه دائمی بیشتر توصیه می شوند زیرا فیلرنوع دائمی آن دارای عوارضی می باشد و در شرایطی که فرد از ظاهر خود خسته شود تخلیه و یا تغییر در شکل آن بسیار مشکل است.

 

فیلرهای موقتی برای برجسته کردن لب،برجسته کردن گونه، از بین بردن چروک های پوست:

این نوع از فیلرها به دو گروه تقسیم می شوند:
ساخته شده از کلاژن و ساخته شده از اسید هیالورونیک
اغلب فیلرهای موقتی موجود در بازار بر پایه اسید هیالورونیک ساخته شده اند. این ماده یک ماده طبیعی از جنس مواد موجود در بدن می باشد و در گذر زمان و همراه با افزایش سن میزان آن در بدن کاهش می یابد. تزریق فیلر های موقتی برای برجسته سازی گونه و لب و یا اصلاح تغییرات ناشی از افزایش سن مانند چروک های پوست، نتایجی بسیار طبیعی را ایجاد می کند. اغلب این نوع از فیلرها دارای ماندگاری ۶-۱۲ ماه هستند.

 

فیلرهای نیمه دائمی برای پرکردن خطوط عمیق تر صورت:

فیلر های نیمه دائمی از پرکننده های نسج نرم برای درمان خطوط عمیق تر صورت استفاده می شوند و از آنجا که ماهیت نیمه دائمی دارند ممکن است در هفته ها پس از تزریق اولیه فیلر نیازمند روتوش یا اضافه کردن کمی دیگر از آن باشیم. فیلر های نیمه دائمی باعث تحریک بافت سازی می شوند و پس از مدتی اثرات خود را نشان می دهند .معمولاً طول اثری حدود ۱٫۵سال دارند اما می توانند ایجاد گلوله های زیر پوستی کنند.

 

فیلرهای دائمی و عوارض تزریق فیلر:

تا کنون فیلر های پرکننده دائمی تولید نشده است که فاقد عارضه باشد و تمامی فیلر های پرکننده های دائمی فرد مورد استفاده را در معرض خطراتی چون جابه جایی داروقرار می دهند. حتی در صورت تخلیه فیلر دائمی توسط پزشک ، پوست دچار پستی و بلندی و حالت غیر یکنواخت می شود . و این یکی از مهمترین عواض تزریق فیلر می باشد.

باید به یاد داشته باشیم و بپذیریم که با افزایش سن به تدریج برخی بافت ها تحلیل رفته و برخی از نواحی صورت دچار افتادگی می گردند وتزریق فیلر در جای مناسبی قرار نخواهد گرفت.


آشنایی با بهترین کلینیک پوست و مو و زیبایی بهارستان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *